ادغام تعاون اعتبار بهمن ایثار با چند تعاونی دیگر

0

ادغام تعاون اعتبار بهمن ایثار با چند تعاونی دیگر


در حالی که سپرده گذاران تعاونی اعتبار بهمن ایثار در اکثر نقاط کشور، برای دریافت سپرده های خود به شعب این موسسه هجوم برده اند، مهران رستمانی با بیان این نکته که تعاونی اعتبار امید ۹۰ شعبه دارد، اضافه کرد: بخشی از پول تعاونی اعتبار بهمن ایثار برای خرید این تعاونی صرف شده و بخشی هم در اختیار بانک مرکزی است که مسوولان بانک مرکزی قول داده اند که هرچه زودتر این منابع را آزاد کنند.
وی با اشاره به شایعه ورشکستگی تعاونی اعتبار ۱۵۰ شعبه ای بهمن ایثار تایید کرد که هم اکنون تمامی سپرده گذاران این تعاونی اعتبار در سراسر کشور برای دریافت وجوه سپرده خود به این موسسه هجوم برده و صف های طویلی تشکیل شده است.
رستمانی تاکید کرد: این موسسه آن قدر منابع ندارد که بتواند پاسخگوی خیل عظیم سپرده گذاران آن هم در یک یا دو روز باشد چون بخشی از منابع به صورت تسهیلات در اختیار مشتریان است و بخشی هم در اختیار بانک مرکزی است.
وی با اشاره به این نکته که بیش از ۵ میلیارد تومان از منابع تعاونی اعتبار بهمن ایثار در اختیار بانک مرکزی است یادآور شد: این حجم از منابع با هدف انجام مقدمات اولیه برای تبدیل این تعاونی به موسسه مالی و اعتباری نزد بانک مرکزی سپرده گذاری شده است.
معاون اداری استان تهران بهمن ایثار با اشاره به این نکته که قرار است این تعاونی با چند تعاونی دیگر تا ۱۵ اسفندماه سال جاری ادغام شود، در پاسخ به بدون مجوز بودن تعدادی از شعب این موسسه در استان های مانند قم، اظهار داشت: مجوز ما فرا استانی است و به زودی با مجوزی که بانک مرکزی صادر خواهد کرد این تعاونی اعتبار به همراه چند تعاونی اعتبار دیگر به یک موسسه مالی و اعتباری یا بانک قرض الحسنه تبدیل خواهد شد.
وی تعداد شعب بهمن ایثار در استان های تهران و البرز را ۲۵ شعبه عنوان کرد و افزود: با تعاونی های اعتبار مولی الموحدین و اعتماد ایرانیان مذاکراتی انجام شده است تا این تعاونی با آنها ادغام شود که هنوز مذاکرات نهایی نشده است.
رستمانی در عین حال به بلوکه شدن منابع بهمن ایثار در استان قم اشاره کرد و گفت: گویا بخشی از این منابع برای پاسخگویی به مردم، آزاد شده است.
وی از بازبودن شعب این تعاونی اعتبار برای پاسخگویی به مشتریان خبر داد و اعلام کرد که با آزادشدن منابع موسسه، بخشی از مشکلات ایجاد شده مرتفع خواهد شد که بر اساس قول های مساعد مسوولان بانک مرکزی، این مهم قرار است تا یکی دو روز دیگر رخ دهد.
رستمانی همچنین به مبالغ بالای سپرده گذاری برخی از مردم در این موسسه اشاره کرد و گفت: این افراد برای دریافت وام های میلیاردی سپرده گذاری های کلانی کرده اند که اکنون به دلیل شنیدن شایعه ورشکستگی، پول خود را در خطر دیده و به موسسه هجوم برده اند.
گفتنی است  شعب تعاونی اعتبار بهمن ایثار در سراسر کشور به ویژه استان های تهران، گلستان، قم و شهرهای پرجمعیتی نظیر کاشان از روز چهارشنبه با ازدحام جمعیت سپرده گذاران خود روبه رو شده اند که عطای دریافت وام را به لقای آن بخشیده و خواستار دریافت اصل سپرده خود شده اند.
در همین حال شنیده های خبرنگار ما حاکی است، مسوولان وزارت تعاون و بانک مرکزی هم برای حل مشکل جدی تعاونی اعتبار بهمن ایثار در حال رایزنی هستند که گزینه ادغام این موسسه از جدی ترین گزینه های روی میز مسوولان است.

Share.

About Author

من یک توسعه دهنده‌ی کارت هوشمند و سیم‌کارت و متخصص راه‌کارهای شخصی‌سازی کارت هستم. در حال حاضر به عنوان مدیر پروژه‌های مبتنی بر سیم‌کارت در شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه اول) مشغول به کار هستم.

Leave A Reply