بانک سینا دارای بالاترین میزان دسترس پذیری

0

بانک سینا در سال گذشته کارنامه نسبتا مطلوبی در حوزه بانکداری الکترونیک داشته است. میان پایین تراکنش های ناموفق و همچنین رشد در میزان کاربران اینترنت بانک و کاهش قطعی های شبکه این بانک به معنی ان است که بانک مذکور در حوزه بانکداری الکترونیک مدعی رقابت با بانکهای پیشرو ست.

بانک سینا دارای بالاترین میزان دسترس پذیری

بانک سینا دارای بالاترین میزان دسترس پذیری

در گزارشی که به عملکرد بانکها در زمینه خدمات بانکداری الکترونیک در سال ۱۳۸۹ اختصاص دارد بانک سینا جزو الکترونیکی ترین بانکها معرفی شده است.بر اساس گزارش منتشر شده، بانک سینا با ۹۷/۹۹ درصد دارای بالاترین میزان دسترس پذیری بوده است.

همچنین متوسط زمان تعمیر در ۴ بار خرابی بانک سینا تنها در حدود ۱۰ دقیقه بوده است. این در حالی است که این بانک با ۴۶/۴۳ دقیقه در کل سال، کمترین زمان خارج از سرویس بودن را داشته است.
شاخص دیگری که در گزارش مورد توجه قرار گرفته، متوسط زمان تعمیر (MTTR) است که بهترین زمان در اختیار بانک سینا بوده است.

رشد ۱۰۸ درصدی کاربران اینترنت بانک

تعداد کاربران اینترنت بانک سینا در سال گذشته نسبت به سال ماقبل از آن از رشد ۱۰۸ درصدی برخوردار شده است.
با تمهیدات و امکاناتی که در راستای توسعه خدمات بانکداری الکترونیک به ویژه در بخشهای اینترنت بانک، تلفن بانک، پیام کوتاه بانکی و سایر خدماتی از این دست در بانک سینا اندیشیده شده تعداد کاربران این سامانه ها در حال افزایش است به طوری که در پایان سال گذشته رشد ۱۰۸درصدی تعداد کاربران اینترنت بانک را نسبت به پایان سال ۸۸ شاهد بوده ایم. این در حالی است که در دوره زمانی یاد شده تعداد کاربران پیام کوتاه بانکی سینا ۲۰۵ درصد و تعداد کاربران تلفن بانک هم ۴۶ درصد افزایش داشته است.
همچنین سال گذشته شاهد افزایش شعب صادر کننده آنی کارت های بانک سینا به بیش از ۲۰۰ شعبه بودیم.
با نصب و راه اندازی یکصد دستگاه صدور آنی کارت در ماههای منتهی به سال گذشته در شعب بانک سینا، تعداد شعب صادر کننده این کارتها به بیش از ۲۰۰ شعبه رسید و امکان دریافت لحظه ای کارت را برای مشتریان فراهم ساخت.
از سوی دیگر در حالی که پیشتر فقط نسبت به صدور سیناکارت در این شعب اقدام می شد اکنون با نصب این دستگاهها و با توجه به تمهیدات اندیشیده شده، کارت های خرید و هدیه نیز در این شعب صادر می شود. همچنین با نصب این دستگاهها، مشتریان می توانند عبارت مورد نظر خود را بر روی کارتها چاپ نمایند.
کارت های هدیه سینا علاوه بر مبالغ ثابت ۲۰۰ هزار ریال، ۵۰۰ هزار ریال و یک میلیون ریال، در حال حاضر در مبالغ دلخواه مشتری و در طرحها و شکلهای متنوع نیز قابل عرضه است و مشتریان می توانند آن را از شعب بانک سینا درخواست نمایند.
حال آنکه در خصوص تعداد دفعات خرابی، بانک سینا در زمره بانکهای دارای کمترین خرابی بوده و سرویس های آن کمتر متوقف شده است.

مقام دوم در تراکنشهای موفق شتابی سال ۸۹

بانک سینا رتبه دوم تراکنشهای موفق شتابی در سال ۱۳۸۹ را از آن خود کرد. طبق گزارش عملکرد سوئیچ کارت و تراکنشهای موفق انجام شده نسبت به کل تراکنشهای بانکی در سال ۱۳۸۹ که از سوی بانک مرکزی اعلام شده، بانک سینا رتبه دوم تراکنشهای موفق را در بین بانکهای کشور به خود اختصاص داده است.
بررسی گزارشهای ماهانه از لحاظ میانگین عملکرد شتابی سوئیچ کارت بانکها در سال ۸۹ که از سوی بانک مرکزی تهیه و منتشر گردیده نشان می دهد بانک سینا با کسب میانگین ۹۷٫۶ درصد در رتبه دوم در میان بانکها قرار گرفته است.
همچنین نگاهی به عملکرد بانک سینا در بخش تراکنشهای موفق شتابی در سال گذشته حاکی از آن است که این بانک در ماههای خرداد، تیر، شهریور، بهمن و اسفند مقام اول را از این نظر در میان بانکها دارا بوده است.

 

منبع : پایگاه خبری بانکداری الکترونیک

Share.

About Author

من یک توسعه دهنده‌ی کارت هوشمند و سیم‌کارت و متخصص راه‌کارهای شخصی‌سازی کارت هستم. در حال حاضر به عنوان مدیر پروژه‌های مبتنی بر سیم‌کارت در شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه اول) مشغول به کار هستم.

Leave A Reply