سامانه الکترونیکی تسویه اوراق مشارکت

0

سامانه الکترونیکی تسویه اوراق مشارکت در بین بانک ها فعال شد

قائم مقام بانک مرکزی گفت: سامانه الکترونیکی تسویه اوراق مشارکت در بین بانکها فعال شد و به زودی مردم نیز می توانند اوراق مشارکت را به صورت الکترونیکی خرید و فروش کنند و این قابلیت در بورس نیز فعال می شود.

قائم مقام بانک مرکزی گفت: سامانه الکترونیکی تسویه اوراق مشارکت در بین بانکها فعال شد.

قائم مقام بانک مرکزی گفت : سامانه الکترونیکی تسویه اوراق مشارکت در بین بانکها فعال شد و به زودی مردم نیز می توانند اوراق مشارکت را به صورت الکترونیکی خرید و فروش کنند و این قابلیت در بورس نیز فعال می شود.

حمید پورمحمدی در همایش پذیرش بنگاههای اقتصادی در بورس اظهار داشت: برای رسیدن به اهداف سند چشم انداز باید بازار سرمایه نیز مانند بازار پول تقویت شود.

وی گفت: بر اساس بسته سیاستی بانک مرکزی شرکت هایی که وارد بورس شوند برای دریافت تسهیلات بانکی در اولویت قرار دارند.

وی افزود : پارسال ۱۵۶ هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت فروخته شد که نه برابر سال ۸۸ و ۴۰ دصد کل اوراق فروخته شده از سال ۷۳ تاکنون است.

پورمحمدی اضافه کرد : برای تقویت بازار سرمایه چند اقدام در دستور کار قرار گرفته و بازخرید پیش از سررسید اوراق مشارکت برای بانکها ممنوع است و باید در فرابورس خرید و فروش شوند.

وی گفت: همچنین امسال بانک مرکزی اجازه انتشار ۱۰۰ هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت را به سازمان بورس داده است.

وی گفت: در اعتبارسنجی مشتریان بانکها نیز حضور شرکتها در بورس یک مزیت و رتبه محاسبه خواهد شد.

پورمحمدی خاطر نشان کرد: در صدد هستیم تفاهمی بین سازمان بورس ، صنعت بیمه و سیستم بانکی منعقد کنیم که این سه بخش از یکدیگر در مقابل مخاطرات پشتیبانی کنند و ضمن تأمین نقدینگی در استفاده از ابزارهای جدید و شناسایی و کنترل خطرهای بازار همکاری کنند.

منبع: پایگاه خبری بانکداری الکترونیک

Share.

About Author

من یک توسعه دهنده‌ی کارت هوشمند و سیم‌کارت و متخصص راه‌کارهای شخصی‌سازی کارت هستم. در حال حاضر به عنوان مدیر پروژه‌های مبتنی بر سیم‌کارت در شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه اول) مشغول به کار هستم.

Leave A Reply