پرتفوی سرمایه گذاری سپه

0

جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سرمایه گذاری سپه ( سهامی عام ) رأس ساعت ۱۰:۰۰ صبح روز دوشنبه مورخ ۹۰٫۳٫۹ درمحل باشگاه بانک سپه با حضور بیش از ۸۹ درصد سهامداران برگزار شد. با ارایه گزارش مجمع عادی سالیانه مشخص شد پرتفوی سرمایه گذاری سپه یکی از پر گردش ترین ها در بورس است

با ارایه گزارش مجمع عادی سالیانه مشخص شد پرتفوی سرمایه گذاری سپه یکی از پر گردش ترین ها در بورس است.

با ارایه گزارش مجمع عادی سالیانه مشخص شد پرتفوی سرمایه گذاری سپه یکی از پر گردش ترین ها در بورس است.

ترکیب هیات رئیسه مجمع با حضور آقای قاری زاده به عنوان رئیس مجمع و نظارت آقایان عسگری مارانی و خانم غنی و به دبیری آقای همایون پور (مدیر عامل) تشکیل شد.

همچنین نماینده سازمان بورس و نماینده موسسه حسابرسی بهمند نیز در جلسه حضور داشتند.

مجمع پس از استماع گزارش هیات مدیره توسط آقای همایون پور و گزارش بازرس قانونی تصمیمات ذیل را اتخاذ نمود.

۱- تصویب صورتهای مالی منتهی به سال مالی۸۹٫۱۲٫۲۹

۲- تقسیم ۱۹۰ ریال به عنوان سود نقدی به ازای هر سهم

۳- انتخاب موسسه حسابرسی روز آوران ژرف اندیش به عنوان حسابرس و بازرس قانونی شرکت

۴- انتخاب روزنامه اطلاعات و دنیای اقتصاد به عنوان روزنامه کثیر الانتشار

حاشیه مجمع

شرکت سرمایه گذاری سپه یکی از شرکتهای حاضر در بورس است که طی یکسال گذشته بیش از ۴۰ درصد برای سهامداران خود بازدهی به ارمغان آورده و با حجم گردش بالای سهام در پرتفوی خود عملکرد یک سرمایه گذاری فعال در بورس است.

این شرکت سرمایه گذاری مناسبی در صنعت سنگ آهن نموده است که یکی از صنایع مورد توجه بازار بورس است و آینده مناسبی هم دارد و تلاش دارد با شناسایی صنایع برتر کشور سرمایه گذاری خود را بهبود بخشد.

یکی از نکات مثبت فعالیت شرکت سرمایه گذاری سپه در بورس رتبه نقدشوندگی مناسبی سهم است که اختیار معامله سهام را در زمانهای مختلف به سهامداران خود می دهد.

جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سرمایه گذاری سپه

ترکیب اعضای هیات مدیره

محمد کاظم چقازردی، مدیریت سرمایه گذاری امید، رییس هیأت مدیره

داود مددی، سیمان هرمزگان، نایب رییس هیأت مدیره

رسول سعدی، کارگزاری کاسپین مهر ایرانیان، عضو هیأت مدیره

محمد مسعود سمیعی نژاد، سرمایه گذاری ساختمانی سپه، عضو هیأت مدیره

عبدالرحیم همایون پور، چاپ و نشر سپه، عضو هیأت مدیره و مدیر عامل

خلاصه عملکرد سرمایه گذاری سپه در سال ۱۳۸۹

طی بررسی های بعمل آمده میزان خالص ارزش دارایی های (NAV) شرکت سرمایه گذاری گذاری سپه در سال ۱۳۸۹ تا مرز ۲۱۵ تومان نیز افزایش یافته است و در کمترین میزان خود حدود ۱۶۵ تومان بوده است و جالتبر آنکه ارزش ویژه هر سهم ” وسپه ” بالغ بر ۲۲۵ تومان در زمان برگزاری مجمع عادی سالیانه سال مالی منتهی به ۸۹٫۹٫۳۰ بوده و سود شرکت هم نسبت به سال مالی گذشته ۹۶ درصد رشد داشته است.

همین امر سبب شده که سود نقدی تقسیم شده در مجمع نیز۸۰درصد نسبت به مجمع سال گذشته افزایش یابد و از ۹۰ ریال به ۱۷۰ ریال فزونی یابد و حتی پی بر ای شرکت نیز از مرتبه ۴٫۵ به ۷ رسیده که نشان اقبال بازار به آینده سهم است .

یکی از نکات با اهمیت در صورتهای مالی شرکت سرمایه گذاری سپه ثبت ۹۹ درصد از سرمایه گذاری ها در طبقه کوتاه مدت است که امکان خرید و فروش در هر زمان برای این سرمایه گذاری ها وجود دارد و دست مدیریت را برای معاملات موثر باز نموده است .

از سوی دیگر رشد قیمت سهام طی یکسال اخیر وابسته به فاکتورهای مختلفی بوده است از جمله آنکه ارزش روز شرکتهای حاضر در پرتفوی وسپه بالغ بر ۱۶۷ درصد رشد داشته و بر قیمت سهم تأثیر شگرفی گذاشته است.

سرمایه گذاری سپه در حال حاضر از نظر پیش بینی سود، رتبه چهارم را در طبقه خود دارد و از لحاظ سرمایه نیز پنجم است .

در نهایت شرکت برای کاهش اثرات هدفمندی یارانه ها سرمایه گذاری در صنایع معدنی ، غذایی ،پتروشیمی و فلزات اساسی و هلدینگ‌ها را در دستورکار قرار داده است و بنا دارد اصلاح ساختار پرتفوی با هدف کاهش ریسک و افزایش بازدهی را انجام دهد لذا رو به فروش دارایی های غیر مولد آورده است و بنا دارد با استفاده از اهرم مالی و دریافت تسهیلات از منابع داخلی و خارجی سرمایه گذاری خود را گسترش دهد.

سرمایه گذاری در زمینه ساختمان و املاک

برنامه شرکت برای تفکیک زمین لواسان که حدود ۴۷۰۰۰ متر می باشد به قطعات ۲۰۰۰ متری در حال اجرا است و عوارض آن به حساب شهرداری واریز شده و پیمانکار برای تفکیک قطعات و وصل انشعابات اقدام کرده که ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است که احتمالاً ارزش افزوده مناسبی از این بابت نصیب شرکت می شود .

فروش ساختمان و زمین در شهرهای تبریز ، اصفهان و تهران هم در دستور کار است.

خدمات به سهامداران

شرکت در نظر دارد با ارتقاء ارایه خدمات الکترونیکی رضایت خاطر سهامداران را فراهم آورد.

صورت سود و زیان شرکت

صورت سود و زیان شرکت پرتفوی سرمایه گذاری سپه

Share.

About Author

من یک توسعه دهنده‌ی کارت هوشمند و سیم‌کارت و متخصص راه‌کارهای شخصی‌سازی کارت هستم. در حال حاضر به عنوان مدیر پروژه‌های مبتنی بر سیم‌کارت در شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه اول) مشغول به کار هستم.

Leave A Reply