میزان استفاده از «همراه بانک»برندگان نهایی بازار بانکی را مشخص خواهد کرد

0

شرکتها و بانکهایی که طریقه نوین و استفاده از فناوری را در پیش گرفته اند بدون شک در بازار برنده نهایی خواهند بود. البته استفاده از فناوری نوین فقط به شرکتها و بانکها مربوط نمی شود.

میزان استفاده از «همراه بانک»برندگان نهایی بازار بانکی را مشخص خواهد کرد

میزان استفاده از «همراه بانک»برندگان نهایی بازار بانکی را مشخص خواهد کرد

هر روز بر تعداد بانکها وشرکتهای بزرگی که در خدمات پرداخت موبایل سرمایه گذاری می کنند  و آن را استراتژی فعالیت اقتصادی خود قرار داده اند افزوده می شود. گزارش جدید موسسه KPMG نشان می دهد که بسیاری از دست اندرکاران این صنعت قصد دارند موبایل بانکینگ را سرلوحه فعالیتهای خود قرار دهند.

همراه انتشار این گزارش بانک کامن ولث انگلیس نیز درخواست های الکترونیکی بانک خود را به روز کرده و اعلام کرد قصد دارد فناوری های ارتباطی جدیدی را به کار گیرد. این بانک قصد دارد درخواست های کاربری موبایل بانکینگ مربوط به آیفون را نیز راه اندازی کند.

گزارش KPMG درباره موبایل بنکینگ نشان می دهد که بیش از ۸۰ درصد ۱۵۰ بانک وشرکت برتر انگلیس مشغول بررسی راههای ارائه خدمات موبایل بنکینگ به مشتریان خود هستند. به نظر می رسد که تجربیات گسترده و تحقیقات فراوان در این زمینه بنیانهای بانکداری را در انگلیس نوین خواهد کرد.

در مورد بانکهایی که هنوز استفاده از فناوری پرداخت با موبایل را آغاز نکرده اند  این موقعیت حساسی به شمار می رسد  زیرا هر آن امکان دارد از سهم آنان در بازار کاسته شود. براساس گزارش KPMG در این مسابقه شرکتها و بانکهایی که طریقه نوین و استفاده از فناوری را در پیش گرفته اند بدون شک در بازار برنده نهایی خواهند بود. البته استفاده از فناوری نوین فقط به شرکتها و بانکها مربوط نمی شود.

 در ماههای اخیر شرکتهایی مانند گوگل به سمت استفاده از این فناوری آمده اند. اخیرا گوگل  لینک کیف پول خود را ارائه کرده است که در آن کاربران می توانند با استفاده از گوشی هایی که  NFC آنها فعال  است در خرده فروشی های مستر کارد که دارای فناوری پرداخت بدون تماس هستند، خرید کنند.

اما گزارش KPMGاشاره می کند که بسیاری از بانکها و شرکتها در استفاده از گونه های مختلف پرداخت الکترونیک تردید دارند و منتظر هستند مشتریان برای این خدمات آمادگی خود را نشان دهند و در این زمینه پیش قدم شدن بانکها امری ضروری است

درباره لینک کیف پول گوگل

شرکت گوگل چند ماهی است با اضافه کردن NFC به تلفن های اندرویدی حرکت جدیدی را برای الکترونیکی کردن پرداخت های مالی آغاز کرده است. اگر خواننده نارنجی باشید می دانید که «این عبارت مخفف Near Field Communication است. در این روش یک چیپ سخت افزاری روی گوشی و نرم افزاری ویژه روی اندروید، تلفن شما را به یک سیستم پرداخت مالی تبدیل می کنند. یک سیستم تبادل اطلاعات با برد کوتاه حدود ۱۰ سانتیمتر روی این تلفن وجود دارد. حالا به جای استفاده از کارت اعتباری در فروشگاه کافی است تلفن را نزدیک سنسور مخصوص ببرید و نمایشگر را لمس کنید تا کار پرداخت شما انجام شود». ‏ ‏

حالا گوگل شب گذشته قدم بعدی اش را رسما معرفی کرد. با سرویس Google Wallet (کیف پول گوگل) آشنا شوید. گوگل با بسیاری از موسسات مالی و اعتباری بزرگ جهان قرارداد بسته تا از امکان پرداخت از طریق NFC پشتیبانی کنند. این به این معنی است که شما می توانید کارهای اعتباری و سرویس های مالی تان را به تلفن اندرویدی تان وارد کنید. حالا هنگام پرداخت در یک فروشگاه به مسترکارت نیاز ندارید چون داخل تلفن تان است. می توانید در گوشی انتخاب کنید که از کدام کارت برای پرداخت استفاده می کنید. بقیه پرداخت را هم به سرویس کیف پول گوگل و NFC بی سیم بسپارید. ‏

این سرویس فقط برای پرداخت های مالی نیست و از کوپن های فروش، پیشنهادهای ویژه و خدمات مالی مختلف دیگری هم پشتیبانی می کند. گوگل می گوید این شیوه پرداخت ضمن اینکه تبادلات مالی را بسیار راحت تر می کند از امنیت بیشتری هم نسبت به پرداخت های فعلی برخوردار است. ‏

این سرویس در حال حاضر کار خود را در آمریکا آغاز کرده است و به تدریج به صورت بین المللی گسترش پیدا می کند. گوگل پیش بینی می کند تا سال ۲۰۱۴ نیمی از تلفن های هوشمند آمریکا مجهز به NFC باشند و بنابراین کاربران زیادی را مشتری بالقوه سرویس کیف پول گوگل می داند.

منبع: پایگاه خبری بانکداری الکترونیک

Share.

About Author

من یک توسعه دهنده‌ی کارت هوشمند و سیم‌کارت و متخصص راه‌کارهای شخصی‌سازی کارت هستم. در حال حاضر به عنوان مدیر پروژه‌های مبتنی بر سیم‌کارت در شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه اول) مشغول به کار هستم.

Leave A Reply