اطلاعیه شماره ۱ بانک مرکزی پیرامون طرح« اصلاح پول ملی»

0

با استعانت  از درگاه  حضرت دوست و در آستانه نیمه شعبان ، میلاد فرخنده منجی عالم بشریت حضرت ولی عصر (عج) وب سایت « طرح اصلاح پول ملی» به نشانی: Reform.cbi.ir  راس ساعت  ۱۲ روز شنبه مورخ ۲۵/۴/۱۳۹۰  از طریق پایگاه اطلاع رسانی بانک مرکزی فعالیت خود را  آغاز خواهد کرد.

طلاعیه شماره 1بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران پیرامون طرح« اصلاح پول ملی»

طلاعیه شماره ۱بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران پیرامون طرح« اصلاح پول ملی»

این سایت در راستای اطلاع رسانی دقیق ، شفاف و علمی به صاحبنظران اقتصادی، رسانه های گروهی  و عامه مردم شکل گرفته است. از دیگر  اهداف شگل گیری این سایت می توان به فراهم آوردن بستر مطالعاتی و تحقیقاتی مناسب برای صاحبنظران و پژوهشگران عرصه های مختلف اقتصادی، طرح سئوالات و دیدگاه ها و نیز انجام نظرسنجی های مختلف  اشاره کرد.
بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در خصوص اصلاح پول ملی به عنوان یکی از محورهای طرح تحول اقتصادی ، در ۲۴ ماه گذشته موضوع را از جوانب مختلف تحت بررسی های کارشناسانه قرار داد. دراین راستا، در جلسه روز یکشنبه مورخ ۱۹/۴/۱۳۹۰ هیئت محترم دولت، رییس کل بانک مرکزی به همراه معاون اقتصادی بانک ،گزارشی از نتایج بررسی های  بانک مرکزی ارایه کرده و پس از آن سوالات و ملاحظات مطرح شده از سوی اعضای محترم هیئت دولت توسط رییس کل محترم  بانک مرکزی توضیح داده شد.در این جلسه اشاره گردید طرح در افق زمانی منطقی قابلیت اجرایی دارد و البته از الزامات توفیق آن ، اطلاع رسانی کافی، آشنا ساختن افکار عمومی با ابعاد مختلف طرح  و ارایه آموزش های مکفی می باشد.در ضمن اشاره شد که بانک مرکزی آمادگی لازم در ابعاد فنی و عملیاتی را کسب کرده و قادر است درزمان مقتضی ، اقدامات اجرایی مورد نیاز رابه عمل درآورد.
لازم به ذکر است در بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ، ستاد اجرایی ناظر بر طرح اصلاح پول ملی تحت نظر معاون اقتصادی که با حکم ریاست محترم کل بانک، مسئولیت اجرای طرح را برعهده گرفته‌اند، تشکیل شده است. این ستاد از ماه ها قبل به طور مستمر و منظم جلسات هفتگی برگزار کرده و جنبه‌های گوناگون طرح از قبیل حوزه‌های اقتصادی، حقوقی، حسابداری ، فن آوری اطلاعات، روابط عمومی و غیره مورد بررسی و تحلیل موشکافانه دقیق واقع شده است . در این راستا وبا هدف اطلاع رسانی و آگاه ساختن افکار عمومی ، پایگاه اطلاع رسانی “طرح اصلاح پول ملی”طراحی گردیده که دارای قابلیت های ارایه مقالات تخصصی، انجام نظر سنجی های عمومی و تخصصی، پرسش و پاسخ ، تالار گفتگو و نظائر آن می باشد.
متعاقب ارایه گزارش مبسوط بانک مرکزی در زمینه اقدامات انجام شده درخصوص اصلاح پول ملی در جلسه هیئت محترم دولت ، دولت ضمن تقدیر از گزارش مذکور و تایید مفاد کلی آن با حذف چهار صفر از پول ملی و درنظر گرفتن واحدپول فرعی در کنار واحد پول اصلی موافقت کرد و مقرر نمود پایگاه مزبور هرچه سریع تر رونمایی گردد تا هموطنان بتوانند ضمن استفاده از مطالب آن ، سوالات و نظرات خود را با مسئولین درمیان بگذارند. همچنین تاکید شد به موازات اخذ نظرات آحاد جامعه طی نظر‌سنجی‌های مختلفی که در این پایگاه انجام می‌شود، گزارش‌های تحلیلی براساس نتایج همه پرسی ها تهیه و در حوزه سیاستگذاری های مربوطه مورد استفاده قرار گیرد. علاوه برآن،مقرر شد پیش نویس لایحه اصلاح پول ملی درکارگروه تحولات اقتصادی مطرح و پس از نهایی شدن به مجلس شورای اسلامی ارسال گردد.

Share.

About Author

من یک توسعه دهنده‌ی کارت هوشمند و سیم‌کارت و متخصص راه‌کارهای شخصی‌سازی کارت هستم. در حال حاضر به عنوان مدیر پروژه‌های مبتنی بر سیم‌کارت در شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه اول) مشغول به کار هستم.

Leave A Reply