چرا ترکیه در تعداد تراکنش های کارتخوان از ما جلوتر است

0

نزدیک ۷۰۰ هزار پایانه فروشگاهی از حدود یک میلیون و ۵۲۱ هزار کارتخوان منصوبه در کشور برند شرکت انجنیکو را بر پیشانی دارد و این به معنای اقبال بسیار خوب این pos تولیدی فرانسه درمیان شرکتهای ارایه دهنده خدمات پرداخت است.

نزدیک 700 هزار پایانه فروشگاهی از حدود یک میلیون و 521 هزار کارتخوان منصوبه در کشور برند شرکت انجنیکو را بر پیشانی دارد و این به معنای اقبال بسیار خوب این pos تولیدی فرانسه درمیان شرکتهای ارایه دهنده خدمات پرداخت است.

نزدیک ۷۰۰ هزار پایانه فروشگاهی از حدود یک میلیون و ۵۲۱ هزار کارتخوان منصوبه در کشور برند شرکت انجنیکو را بر پیشانی دارد و این به معنای اقبال بسیار خوب این pos تولیدی فرانسه درمیان شرکتهای ارایه دهنده خدمات پرداخت است.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک براساس آمارهای موجود  شرکت اینجنیکو در سطح دنیا نیز بیشترین سهم پایانه های تولیدی  را به خود اختصاص داده  به  طوری که حدود ۲۹ تا ۳۰ درصد پایانه های فروشگاهی تولیدی در جهان متعلق به این شرکت است.

در این راستا خبرنگار پایگاه خبری بانکداری الکترونیک در حاشیه همایش “معرفی راهکارهای نوین در بانکداری هزاره سوم”  با خانم دیلیک ایتمیز (Delek Aytemiz)  مدیر بازاریابی و ارتباطات اروپا، آفریقا و خاورمیانه اینجنیکو مصاحبه‌ای انجام داده است  که  در زیر می خوانید.

وی در این گفتگو علت استفاده بیشتر مردم ترکیه از کارتخوان را نسبت به ایران بازگو کرده همچنین راز اینکه چرا شرکت اینجنیکو توانسته بیشترین سهم بازار تولید پایانه های فروشگاهی را در جهان دراختیار داشته باشد را عنوان کرده است.

راز استفاده بیشتر ترکها از پایانه های فروشگاهی

دیلیک ایتمیز با بیان اینکه شرکت انجمیکو از سال ۱۹۸۰ شروع به فعالیت کرده  یعنی ۳۱ سال از تاسیس شرکت می گذرد گفت:انجنیکواز سال ۲۰۰۱ در ایران فعالیت خود را آغاز کرده است.

مدیر بازاریابی شرکت انجنیکو در آسیا و خاور میانه افزود: این شرکت از ابتدای تاسیس تا کنون ۵۰ میلیون pos تولید کرده وهمه این ۵۰ میلیون همچنین فعال هستند و هم اکنون نیز  هر ساله تقریبا ۴ میلیون pos تولید می کند.

وی در پاسخ به این سوال که تحلیل شما از رفتار مردم خاورمیانه در مقابل کارتخوان های فروشگاهی چیست گفت:” می توان گفت در ترکیه استقبال مردم بسیار عالی بوده وارایه کارتخوان های فروشگاهی بسیار خوب پاسخ داده است.”

وی افزود:”از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۰۸ در ترکیه حدودا ۱٫۵ میلیون pos فروخته شده است. وی در پاسخ به این سوال که تعداد pos در ایران وترکیه تقریبا یکسان است اما میزان تراکشن تقاوت زیادی دارد علت چیست گفت:” در کشور ترکیه مردم بسیار زیاد از کارت اعتباری استفاده می کنند به طوریکه یک شخص در ترکیه حدودا ۹ کارت اعتباری دارد.”

خبرنگار ما در پاسخ به وی گفت در ایران هم در جیب یک نفرایرانی نیز ممکن است بیش از ۱۰ کارت بانکی وجود داشته باشد  اما اغلب این کارتها دارای کمترین استفاده در سال هستند.

خانم ایتمیز در در پاسخ گفت:در ایران کارتها بیشتر از نوع دبیت و نقدی است در حالی که در ترکیه اغلب کارتها اعتباری است و دارنده کارت روی اعتبار تک‌تک کارتهای خود  برنامه ریزی دارد.

وی در بخش دیگری گفتگوی خود  افزود:” طی سی سال حدود ۲ تا ۳ میلیون pos در خاورمیانه فروخته شده است .

وی با اشاره به علل موفقیت شرکت انجنیکو در تجارت کارتخوان های فروشگاهی به عنوان یک برند برتر گفت:”انجنیکو توانسته در تکنولوژی بهترین ها را کشف کند .”

وی با تاکید بر امنیت بالا pos ها گفت:”انجنیکو بیشترروی امنیت متمرکز بوده ومی توان گفت تمرکز بر امینت رمز موقیت شرکت بوده است این در حالی است که در یاران هیچ تمرکز رروی امنیت صورت نمی گیرد.”

به گفته وی ما قادریم از تولیدات اپل و آیفون استفاده کنیم در حالیکه ایران از سوی این شرکت ها تحریم است.

Share.

About Author

من یک توسعه دهنده‌ی کارت هوشمند و سیم‌کارت و متخصص راه‌کارهای شخصی‌سازی کارت هستم. در حال حاضر به عنوان مدیر پروژه‌های مبتنی بر سیم‌کارت در شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه اول) مشغول به کار هستم.

Leave A Reply