بیمه خودروهای صفر کیلومتر و استراتژی بیمه‌گران

0

بیمه خودروهای صفر کیلومتر و استراتژی بیمه‌گران؛ قرارداد ۳ ماهه قانونی نیست

بیمه خودروهای صفر کیلومتر و استراتژی بیمه‌گران؛ قرارداد 3 ماهه قانونی نیست

بیمه خودروهای صفر کیلومتر و استراتژی بیمه‌گران؛ قرارداد ۳ ماهه قانونی نیست

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس«توانا»، ارائه اجباری بیمه‌نامه شخص ثالث خودروهای صفرکیلومتر موضوعی است که رسیدگی به آن از سال ۱۳۸۷ در دستور کار کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی قرار گرفت و پس از دو سال تحقیقات، این کمیسیون سرانجام اوایل بهمن ماه سال گذشته گزارش کاملی از اقدامات انجام ‎شده خود تهیه و در صحن علنی مجلس به اطلاع نمایندگان مجلس رساند و در ادامه نیز به منظور صدور حکم به قوه قضائیه ارجاع داد.
درگزارش این کمیسیون به خودرو سازان توصیه شده از ارائه اجباری بیمه نامه شخص ثالث جلوگیری کنند تا در این مسیر علاوه بر حفظ حقوق مردم در انتخاب آزادانه بیمه شخص ثالث امکان ورود سایر شرکت های بیمه نیز برای ارائه خدمات و به وجود آمدن یک رقابت سالم به وجود آید .
با این وجود همچنان شرکت های خودرو ساز بیمه نامه‌ شخص ثالث مورد نظر خود را به مشتریان عرضه و تغییری درعملکرد خود انجام نداده‌اند که در این رابطه اتخاذ تصمیمی کارآمد از جانب مسئولین امری مهم تلقی می‌شود .
البته دراین خصوص شرکت‌های بیمه عملکرد خود را خلاف قانون نمی‌دانند و دلایل متفاوتی را برای توجیه اقدامات خود بیان می‌کنند. به همین دلیل برای رفع ابهامات و دریافت توجیهات این شرکت‌ها، خبرگزاری فارس به سراغ یکی از مدیران عامل این شرکت‌های بیمه رفته تا از زبان این مسئول بیمه‌ای علت انعقاد قراردادهایی که به نوعی انحصاری با شرکت‌های خودرو ساز وضع می‌شود را بررسی کند .

حسین کریم خان زند مدیر عامل بیمه پارسیان در خصوص قرارداد این شرکت بیمه با شرکت خودرو ساز ایران خودرو به تشریح ابعاد اجرایی این موضوع پرداخت و اظهارداشت : اگر به تاریخ فعالیت ایران خودرو نگاهی اجمالی داشته باشیم مشاهده می‌شود بیمه نامه‌های شخص ثالث این خودرو ساز را از سال ۱۳۶۲ تا ۱۳۷۸ شرکت بیمه البرز و تا سال ۱۳۸۳ توسط شرکت بیمه آسیا صادر می‌کرد.
به گفته وی، قدمت قراردادهای بیمه شخص ثالث ایران خودرو با شرکت‌های بیمه‌ای بیش از ۳۰ سال است که لازمه تغییر در آن ، تغییر در ساختارهای دو طرف قرار داد است .
مدیر عامل بیمه پارسیان با اشاره به اینکه این شرکت بیمه در سال ۱۳۸۳ با رصد کردن وضعیت ایران خودرو و نیاز شدید این خودرو ساز اقدام به انعقاد قرارداد با آن نموده است، گفت: در آن سال ایران خودرو با تولید حدود ۷۰۰ هزار خودرو در مقایسه با سال‌های گذشته با فرآیندهای سختی در بخش بیمه خودرو‌های خود و سایر موارد روبه رو شده بود به نحوی که با مشاهده وضعیت شرکت‌های بیمه فعال در بازار ادامه قرارداد خود را با بیمه پارسیان منعقد کرد.
وی در ادامه ضمن بیان این مطلب که از سال ۸۳ تاکنون بیمه پارسیان با تسهیل در این امر و اتخاذ تصمیم‌های مفید گام های مؤثری برای رفع نیاز مشتریان این خودرو ساز برداشته افزود: بیمه پارسیان به عنوان یک بیمه‌گر به هر فرد یا ارگانی که به این شرکت مراجعه کند، خدمات ارائه می‌دهد. البته در این مسیر هیچ گونه اجبار و یا تحمیلی در خرید بیمه نامه های خود را برای مشتریان قرار نمی دهد .

 

عدم انحصاری بودن قرارداد بیمه پارسیان و استقرار واحد پرداخت خسارت مستقل

کریم خان زند در ادامه اظهارداشت: غالباً اختلاف ناشی از برآورد هزینه نهایی خسارت با نظر کارشناسان بیمه موجب بروز نارضایتی در مشتریان شده است که این شرکت بیمه برای رفع این موضوع و افزایش رضایت مشتریان اقدام به همکاری با نمایندگی‌های مجاز شرکت ایران خودرو نموده و قرارداد این همکاری را که ۲سال پیش آغاز شده بود را مجدداً مورد تمدید قرار داده است.
وی معتقد است آشنایی‌های بیمه پارسیان با اصول بیمه گری و مدیران فنی قوی و استقرار ساختارهای مناسب باعث انعقاد این قرارداد شده و در ادامه افزود: این شرکت از سال‌ گذشته برای تسهیل در این امراقدام به تأسیس واحد پرداخت خسارت مستقل خودرو نموده که صرفاً به پرداخت خسارت خودرو می پردازد به صورتی که خسارت سایر رشته‌ها در واحدهای دیگر شرکت رسیدگی می‌شود .

 

وی ادامه داد: در این قرارداد زیان دیدگان حوادث رانندگی در صورت تمایل می‌توانند با مراجعه به نمایندگی‌های مجاز شرکت ایران خودرو، از خدمات این نمایندگی‌ها بدون نیاز به پرداخت هیچگونه هزینه اضافی نسبت به تعمیر و بازسازی خودرو خود اقدام نمایند .
به گفته این مقام مسئول در بیمه پارسیان رشته شخص ثالث تنها رشته‌ای است که حق بیمه آن را هیئت دولت تعیین کرده وعملکرد شرکت‌های بیمه دراین رشته بر اساس سودآوری قرار نگرفته بلکه جنبه اجتماعی آن بر جنبه اقتصادی آن ارجح است.
کریم خان زند خاطرنشان کرد: بیمه شخص ثالث از بدو شروع قانون شخص ثالث در سال ۴۷ تاکنون هیچگاه به معنای واقعی و مانند سایر رشته ها سودآور نبوده است که به همین علت علیرغم وجود ۲۰ شرکت بیمه بازرگانی، بیش از ۹۵ درصد پرتفوی شخص ثالث در اختیار شش شرکت بیمه است و شرکت‌های دیگر به لحاظ ضریب خسارت و عدم سودآوری این رشته از ورود به آن خودداری می‌نمایند.
این مقام مسئول در بیمه پارسیان با اشاره به صدور بیمه نامه شخص ثالث این شرکت بیمه برای محصولات ایران خودرو، گفت: از آنجا که محصولات ایران خودرو در کل کشور توزیع می‌شود وجود شرکت بیمه‌ای که توانائی پرداخت خسارت را در کل کشور را داشته باشد، از اهمیت به سزایی برخوردار است که این مسئله برای مدیران ایران خودرو نیز حائز اهمیت است.

 

تأثیر سهامدارن خودرو ساز بر قرارداد‌های بیمه‌ای

به گزارش فارس، درگزارش نهایی کمیسیون اصل ۹۰ دررسیدگی به ارائه اجباری بیمه نامه شخص ثالث بیمه پارسیان به مشتریان ایران خودرو بحث سهامداران این شرکت بیمه مطرح و اعضای کمیسیون یکی از ادله خود در عرضه بیمه نامه های این شرکت بیمه را وجود سهامداران ایران خودرو بیان کرده‌اند چراکه یکی از سهامداران عمده شرکت بیمه پارسیان براساس این گزارش شرکت گسترش سرمایه‌گذاری ایران‌خودرو وابسته به شرکت ایران خودرو با ۱۵٫۱۱درصد سهم است.
وی در این خصوص دلیل انعقاد قرار داد بیمه پارسیان با این شرکت خودرو ساز را سهامداران ندانست و افزود: این شرکت بیمه تاکنون به نحوی در صدور بیمه نامه‌ها و ایفای تعهدات خود عمل کرده که خودروساز راغب به انعقاد قرارداد با بیمه پارسیان شده است .
به گفته کریم خان زند انحصاری بودن قرار بیمه پارسیان با ایران خودرو به هیچ عنوان درست نیست چراکه ما تمام تلاش خود برای رفع نیاز‌های مردم انجام می‌دهیم حتی در این راستا برای تسهیل در اجرای رأی پیشنهادی کمیسیون اصل ۹۰ مذاکراتی در خصوص ورود سایر شرکت‌های بیمه به این عرصه نیز انجام داده‌ایم که البته در حال حاضر مرحله رایزنی خود را طی می‌کند .
مدیر عامل بیمه پارسیان در رابطه با ورود سایر شرکت‌های بیمه و بروز مشکلات احتمالی در ارائه خدمات بیمه‌ای به مردم، گفت: ورود سایر شرکت‌های بیمه به این موضوع مطلوب است اما لازمه تحقق این امر تغییر ساختارهای سیستمی شرکت خودروساز و شرکت بیمه است .
وی در ادامه تصریح کرد: اطلاعات و فعالیت بیمه گری در این شرکت خودرو ساز به صورت سیستمی انجام می‌شود و برای محقق شدن این امر باید سیستم‌ها و برنامه‌ها مطابق با آن تهیه و اجرایی شود .
به گفته مدیرعامل بیمه پارسیان، ایران خودرو برای آنکه فرآیند کار خود را تا حدودی تغییر دهد باید در سراسر کشور این تغییرات را اعمال کند تا بیمه‌نامه‌های مورد درخواست مشتریان در زمان مشخص و با سهولت به آنان ارائه شود .
وی در ادامه افزود: به جهت آنکه ما با یک سیستم مکانیزه روبه رو هستیم لزوماً اجرای پیشنهاد کمیسیون اصل ۹۰ ایجاد تغییرات است به نحوی که اگر این امر اتفاق نیفتد در فعالیت بیمه گری و ارائه خدمات این شرکت خودرو ساز با مشکلات زیادی همراه خواهد شد .
این مقام مسئول بیمه پارسیان با اشاره به اینکه بیمه‌گر با ورود به این موضوعات تا حدودی مشکلات را کاهش داده است، گفت: تمام بیمه‌نامه‌های شخص ثالث فقط در تهران صادر نمی‌شود بلکه این شرکت بیمه با ارسال مدارک به تمام استان‌ها بیمه نامه را تولید و دراختیار مشتریان قرارمی‌دهد به نحوی که بدون ایجاد بسترهای لازم برای ورود سایر شرکت های بیمه این امر به موفقیت دست پیدا نخواهد کرد .
به گفته مدیرعامل بیمه پارسیان، به موجب قانون، دارنده خودرو اعم از متصرف یا مالک حق ندارد بدون بیمه شخص ثالث در خیابان‌ها و جاده ها تردد کند که صرفاً با خرید بیمه نامه، عمده مشکلاتی که در هنگام وقوع حوادث بروز می کند برطرف خواهد شد.
وی ضمن بیان این مطلب که ورود سایر شرکت‌های بیمه جهت ارائه خدمات بیمه‌ای به شرکت ایران خودرو با توجه به فرآیند گسترده و مشتری مداری این خودروساز در هنگام تحویل خودرو اهمیت زیادی دارد، گفت: تا جایی که بنده اطلاع دارم بحث پلاک گذاری خودرو‌ها و قوانین مسئولیت تحویل دهندگان خودرو فرآیند مختلفی را می‌طلبد که در صورت تبیین نشدن درست این فرآیندها در آینده مشکلات زیادی برای مردم به وجود خواهد آمد .

 

مشکلات مردم در بیمه نامه‌های کوتاه مدت وسودآوری شرکت‌های بیمه

کریم خان زند تصریح کرد: ایران خودرو با برنامه ریزی و بررسی خدمات پرداخت خسارت شرکت های بیمه، در حال اتخاذ تصمیماتی است که حق انتخاب برای مردم نیز برای خرید بیمه‌نامه‌ها در نظر گرفته شود .
به گزارش فارس، یکی دیگر از پیشنهادات کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی برای رفع تضییع حقوقی مردم در ارائه اجباری بیمه نامه شخص ثالث خودرو های صفر کیلومتراز جانب خودرو سازان؛ صدور بیمه نامه دو یا سه ماه برای خودروها است که مدیر عامل بیمه پارسیان اجرای این نظر را خلاف قانون جدید بیمه شخص ثالث مورد تصویب هیأت وزیران دانست و اظهار داشت: در تبصره ۱ ماده ۱۵ قانون جدید بیمه شخص ثالث ارائه بیمه نامه کمتر از یک سال برای وسایل نقلیه صفر کیلومتر و موتورسیکلت‌ها(اعم از صفر کیلومترو کارکرده) مجاز نمی‌باشد .
وی در ادامه با اشاره به اینکه بیمه پارسیان به هیچ عنوان بیمه نامه کوتاه مدت صادر نمی‌کند، افزود: البته در این مسیر برخی از شرکت‌های بیمه در بخش موتورسیکلت بیمه‌نامه‌های کوتاه مدت صادر می‌کنند، اما بیمه پارسیان چنین کاری انجام نخواهد داد.
این مقام مسئول بیمه پارسیان معتقد است اکثریت مردم بعد از پایان این مدت کوتاه بیمه نامه، به علت فراموشی و دلایل دیگر، اقدام به تمدید نامه بیمه‌نامه‌های خود نمی‌کنند و در صورت وقوع خسارت و به خصوص خسارت های منجر به جرح و فوت با مشکلات و زیان های غیرقابل جبرانی مواجه می شوند.
کریم خان زند اضافه کرد: صدور بیمه‌نامه‌های کوتاه مدت برای اکثریت بیمه‌گران سودآور است چراکه احتمال ضریب خسارت در آنها بسیار اندکی بوده و سودآوری مناسبی برای شرکت های بیمه به وجود می‌آورد .
وی با اشاره به اینکه شرکت‌های بیمه نباید در فروش بیمه‌نامه ملاک را فقط سودآوری قرار دهند، گفت: اثرات مخرب عدم تمدید بیمه نامه شخص ثالث بر کسی پوشیده نیست و اگر در این مسیر تغییر مالکیت نیز بدون اطلاع شرکت بیمه انجام شود بر حجم مشکلات افزوده خواهد شد .
به گفته کریم خان زند، این که کدام شرکت بیمه، بیمه نامه ایران خودرو را صادر می‌کند اهمیتی ندارد بلکه باید ملاک رفع نیاز سریع بیمه گذاران در کمترین زمان ممکن معیار قرار گیرد.
مدیرعامل بیمه پارسیان در ارتباط با حفظ منافع جامعه که جز اهداف و اولویت های این شرکت بیمه است، افزود: بیمه پارسیان تمام فعالیت های خود را منطبق با قوانین و تحت نظارت بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران انجام می دهد. البته به دلیل آنکه در بیمه شخص ثالث دولت حداقل‌ها را مشخص می‌کند، هیچ کس اجازه صدور بیمه نامه خارج از این چارچوب ها را ندارد چراکه تعزیرات حکومتی با آنها برخورد می‌کند .
وی در ادامه به اجباری بودن صدور بیمه شخص ثالث برای شرکت‌های بیمه برای متقاضیان دریافت بیمه نامه شخص ثالث اشاره کرد و گفت: براساس قانون اگر شرکت بیمه‌ای در صدور بیمه نامه شخص ثالث کوتاهی کند، باید در مقابل شورای عالی بیمه و بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران پاسخگو باشد.

 

بیمه نامه شخص ثالث در نهایت زیان آوراست

به گفته مدیر عامل بیمه پارسیان یکی از اعتراضات شرکت‌های بیمه در رابطه با قرار داد این شرکت با ایران خودرو، نبود بستر لازم برای فعالیت آنها است در حالی که در طی سال‌های اخیر، اغلب شرکت‌های بیمه از ضرردهی خود در بخش بیمه شخص ثالث سخن می‌گویند .

 

وی در ادامه گفت: اگر شرکت‌های بیمه واقعاً علاقمند به صدور بیمه نامه شخص ثالث هستند چرا در بیشتر موارد از ضرردهی این بیمه نامه شکایت می‌کنند؛ این امر با اظهارات فعلی آنها تناقضات آشکاری دارد .

 

مدیر عامل این شرکت بیمه معتقد است بیمه پارسیان یک سال پس از شروع فعالیت خود در صنعت بیمه نسبت به تهیه و ایجاد ساختارهای لازم جهت آغاز فعالیت گسترده خود اقدامات مؤثری را انجام داده است به نحوی که بر خلاف اظهارات برخی از مدیران عامل شرکت‌های بیمه با ورود به صدور بیمه شخص ثالث در سطح وسیع تا کنون به موفقیت های بسیاری دست پیدا کرده است.
کریم خان زند تصریح کرد: بیمه پارسیان به هیچ عنوان مانع ورود سایر شرکت‌های بیمه در ارائه بیمه نامه‌های شخص ثالث شرکت ایران خودرو نیست اما ادعای این شرکت‌ها از سخن تا عمل مسیر طولانی را طی می‌کند چراکه لازمه اطمینان مشتریان برای خرید انواع بیمه‌نامه‌های شرکت‌های بیمه ملزم بودن آنها برای اجرای تعهدات است.

Share.

About Author

من یک توسعه دهنده‌ی کارت هوشمند و سیم‌کارت و متخصص راه‌کارهای شخصی‌سازی کارت هستم. در حال حاضر به عنوان مدیر پروژه‌های مبتنی بر سیم‌کارت در شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه اول) مشغول به کار هستم.

Leave A Reply