در مجمع عمومی شرکت بیمه پارسیان تقسیم سود ۳۵۰ ریالی به ازای هر سهم تصویب شد

0

در مجمع عمومی شرکت بیمه پارسیان تقسیم سود ۳۵۰ ریالی به ازای هر سهم تصویب شد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت بیمه پارسیان صبح روز چهارشنبه پانزدهم تیرماه با حضور بیش از 92 درصد از سهام‌داران برگزار شد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت بیمه پارسیان صبح روز چهارشنبه پانزدهم تیرماه با حضور بیش از ۹۲ درصد از سهام‌داران برگزار شد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت بیمه پارسیان صبح روز چهارشنبه پانزدهم تیرماه با حضور بیش از ۹۲ درصد از سهام‌داران برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی شرکت بیمه پارسیان در این مجمع علی سلیمانی شایسته به عنوان رییس جلسه  ، امیرحمزه شفیعی معاون پشتیبانی و اقتصادی شرکت به عنوان منشی جلسه، علیرضا فاطمی و عباس بنی‌شریف نیز به نمایندگی از شرکت گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو و شرکت سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی نفت به عنوان ناظرین جلسه انتخاب شدند و میزان و نحوه تقسیم سود عملکرد سال ۱۳۸۹ مورد بحث و بررسی قرار گرفت که در نهایت تقسیم ۳۵۰ ریال سود به ازای هر سهم به تصویب رسید.

موسسه حسابرسی سخن حق به عنوان حسابرس قانونی و هوشنگ خستویی نیز به عنوان حسابرس علی البدل شرکت برای سال مالی ۹۰ برگزیده شدند.

در این مجمع که یکی از دستورات آن انتخاب اعضای هیئت مدیره بود؛ شرکت توسعه ساختمانی پارسیان، لیزینگ پارسیان، بانک پارسیان، شرکت گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو، و شرکت سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کارکنان صنعت نفت با رای سهامداران انتخاب شدند..

حسین‌کریم‌خان‌زند، مدیرعامل شرکت بیمه پارسیان در ابتدای این مراسم ضمن ارایه گزارشی از عملکرد سال مالی منتهی به اسفند ۸۹ گفت: بیمه پارسیان در سال ۱۳۸۹ با درک صحیح از شرایط حاکم بر اقتصاد کشور و صنعت بیمه و انجام برنامه‌ریزی‌های دقیق و اتخاذ تدابیر هوشمندانه توانست، همانند گذشته، علاوه بر رشد پرتفوی و حضور فعال در بازار بیمه کشور، در راستای  بهبود مستمر کیفیت خدمات خود نیز گام بردارد و هم‌اکنون این شرکت با تکیه بر دانش فنی و خلاقیت کارکنان و نمایندگان خود و اتکا بر اعتماد مشتریان و تجربیات کسب‌شده در سال‌های فعالیت خود، از جایگاه مناسبی در صنعت بیمه برخوردار است.

 به گفته وی طبق آخرین آمارهای منتشرشده از سوی بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، بیمه پارسیان در سال ۱۳۸۹ با در اختیار گرفتن حدود ۶درصد از بازار بیمه کشور، جایگاه چهارم را در میان ۲۰ شرکت بیمه‌ای به خود اختصاص داده و به عنوان یکی از شرکت‌های تاثیرگذار در صنعت بیمه کشور مطرح است.

مدیرعامل بیمه پارسیان افزود: کل پرتفوی شرکت در سال ۱۳۸۹ بالغ بر ۳۶۲۲٫۷ میلیارد ریال بوده که نسبت به سال ۱۳۸۸ حدود ۱۴درصد رشد داشته است، ضمن آنکه شاخص‌های رضایت مشتری به ویژه در حوزه  بیمه‌های اتومبیل و سابقه فروش بیش از ۷ میلیون بیمه‌نامه نیز حکایت از اقبال عمومی و ضریب نفوذ بالای خدمات شرکت بیمه پارسیان در  بین مردم دارد.

وی همچنین یادآور شد: تلاش مستمر برای دستیابی به اهداف تعیین شده از سوی شرکت، با توجه به شرایط اقتصادی و تحولات کشور و همچنین پایبندی به تعهدات مدیریت در قبال سهامداران، همواره یکی از دغدغه‌های اصلی مدیریت بوده که خوشبختانه، از نگاه آمار و ارقام، عملکرد شرکت به مراتب بهتر از اهداف تعیین شده بوده است.

کریم‌خان‌زند با اشاره به موفقیت‌های کسب شده توسط بیمه پارسیان در زمینه‌های مالی، رشد پرتفوی، بهبود بهره‌وری، کیفیت خدمات و… در سال ۸۹ افزود: در این میان می‌توان به ورود شرکت به بورس اوراق بهادار تهران و تمدید گواهینامه بین‌المللی مدیریت کیفیت ISO9001:2008 از شرکت IMQ ایتالیا برای شرکت خدمات کارشناسی خودرو پارسیان اشاره نمود.

به گفته وی بیمه پارسیان در ششمین جشنواره قهرمانان صنعت جمهوری اسلامی ایران، که از آن به عنوان باشکوه‌ترین جشن سالانه صنعت کارآفرینی کشور یاد می‌شود، به عنوان اولین و تنها شرکت بیمه کشور در بین ۱۰ واحد برتر و پیشرو اقتصاد ایران قرار گرفت و از دیگر افتخارات شرکت در سال گذشته، قرار گرفتن در میان ۱۰۰ شرکت برتر کشور، با توجه به عملکرد سال ۱۳۸۸ است به‌طوریکه بر اساس آخرین رتبه‌بندی اعلام شده از سوی سازمان مدیریت صنعتی، بیمه پارسیان همانند سال‌های قبل، در  این فهرست جای داشته و به عنوان سومین شرکت بیمه موفق کشور جایگاه ۸۵ را در بین ۱۰۰ شرکت برتر ایرانی به خود اختصاص داده است.

وی ضمن اشاره به رشد پرتفوی بیمه‌ای شرکت نیز گفت: آزادسازی تعرفه‌های رشته‌های بیمه‌ای و نرخ شکنی‌های صورت گرفته در ارایه نرخ  از سوی شرکت‌های بیمه برای بیمه‌نامه‌های صادره در اکثر رشته‌های بیمه‌ای از یکسو و فضای رقابتی موجود در صنعت بیمه از سوی دیگر، منجر به کاهش قابل توجه حق بیمه اکثر رشته‌های بیمه‌ای شده است که این موضوع، فارغ از نرخ‌شکنی‌های فاقد توجیه فنی و با مشکل روبرو نمودن شرکت‌های بیمه‌ای‌ که سعی در ارائه نرخهای مبتنی بر دانش مدیریت ریسک و علوم آکچوئری دارند، فعالیت و فشار مضاعفی را به شرکت در حفظ رقم پرتفو و حتی افزایش آن وارد ‌آورد، اما در مجموع از طریق اتخاذ تدابیر مناسب، بیمه پارسیان توانست در سال ۱۳۸۹ پرتفوی بیمه‌ای خود را به میزان قابل ملاحظه‌ای، معادل ۱۴٫۴۳ درصد، افزایش دهد و به مبلغ ۳۳۳۵٫۲ میلیارد ریال برساند.

کریم‌خان‌زند افزود: بخشی از افزایش پرتفوی عملیاتی شرکت، ناشی از افزایش تعداد نمایندگان شرکت بوده و بر این اساس تعداد نمایندگان از ۱۴۳۲ نماینده در سال ۱۳۸۸ به ۱۵۰۸ نماینده در سال ۱۳۸۹ رسیده است که شاهد رشد ۵٫۳۱ درصدی در این بخش هستیم.

به گفته وی میزان خسارت پرداختی شرکت نیز در سال ۱۳۸۹ به ۲۴۳۲٫۱ میلیارد ریال رسیده است که علی‌رغم افزایش ۲۶٫۷۹ درصدی نسبت به سال قبل، با توجه به مدیریت صحیح ریسک و کنترل مناسب و فنی ضریب خسارت، افزایش سود عملیاتی شرکت را در پی داشته است.

مدیرعامل بیمه پارسیان در بخش دیگری از سخنان خود به حق بیمه صادره  طی سال۱۳۸۹ اشاره و اعلام کرد که حق بیمه صادره توسط شرکت بیمه پارسیان برابر ۳۳۳۵٫۲ میلیارد ریال بوده است.

بررسی شرکت بیمه پارسیان از منظر بورس اوراق بهادار بخش دیگری از گزارش ارایه شده از سوی کریم‌خان‌زند بود که در این رابطه گفت: با توجه به این که یکی از تکالیف و برنامه‌های سال ۱۳۸۹ بیمه پارسیان، انجام فعالیت‌های لازم برای ورود به بورس اوراق بهادار بوده است که این موضوع در سال گذشته در دستور کار شرکت قرار گرفت و کلیه فعالیت‌های لازم جهت پذیرش در بورس اوراق بهادار انجام پذیرفت و شرکت بیمه پارسیان در تاریخ بیست و سوم آبان ۱۳۸۹ با عرضه ۵ درصد سهام به‌طور رسمی به عنوان چهارصد و پنجاه و هشتمین شرکت بازار بورس و اوراق بهادار تهران ثبت شد.

به گفته وی هر سهم بیمه پارسیان در روز عرضه اولیه ۳,۳۰۴ ریال قیمت‌گذاری شد که البته قیمت سهام از زمان عرضه تاکنون نوساناتی داشته است اما این نوسانات برای هر سهمی که به تازگی وارد بورس می‌شود، امری طبیعی محسوب می‌شود.

کریم‌خان زند افزود: هم‌اکنون نسبت P/E شرکت بیمه پارسیان ۶٫۶ است که در بین چهار شرکت بیمه فعال در بورس کمترین مقدار را داراست و بر همین اساس می‌توان گفت سهام شرکت بیمه پارسیان نسبت به دیگر شرکت‌های بیمه از پتانسیل بیشتری برای رشد برخوردار است، ضمن آنکه ارزش بازار کنونی بیمه پارسیان بیش از سه شرکت بیمه دیگر بوده و به تنهایی حدود ۳۶٫۵ درصد ارزش بازار صنعت بیمه را در بورس اوراق بهادار تشکیل می‌دهد.

مدیرعامل شرکت بیمه پارسیان همچنین اعلام کرد که تا پایان شهریورماه سال جاری سود سهام افراد حقیقی پرداخت می‌شود.

گفتنی است؛ روزنامه اطلاعات و دنیای اقتصاد نیز در مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت بیمه پارسیان به عنوان روزنامه‌های رسمی انتخاب شدند.

Share.

About Author

من یک توسعه دهنده‌ی کارت هوشمند و سیم‌کارت و متخصص راه‌کارهای شخصی‌سازی کارت هستم. در حال حاضر به عنوان مدیر پروژه‌های مبتنی بر سیم‌کارت در شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه اول) مشغول به کار هستم.

Leave A Reply