طرح ۱۰۰ در ۱۰۰ بانک سپه

0

طرح ۱۰۰ در ۱۰۰ بانک سپه

طرح 100 در 100 بانک سپه

طرح ۱۰۰ در ۱۰۰ بانک سپه

به گزارش خبرگزاری فایننشیال ابسترکت (Financial Abstract) به نقل از روابط عمومی بانک سپه طرح ۱۰۰ در۱۰۰ بر اساس پیش‌بینی، قابلیت جذب طیف وسیعی از مشتریان (اشخاص حقیقی) را به دلیل سپرده‌گذاری با ودیعه مناسب ۰۰۰ر۰۰۰ر۲۵ ریال و امکان بهره مندی کلیه دارندگان حساب از تسهیلات خرید خودرو و کالای مصرفی بادوام، دارا می‌باشد. در طرح یاد شده، علاوه بر اعطای تسهیلات، به سپرده‌های تودیعی مشتریان، سود سپرده کوتاه‌مدت شش ماهه، مطابق نرخ ابلاغی از سوی بانک مرکزی ج.ا.ا. پرداخت خواهد شد که در مقایسه با طرح‌های مشابه سایر بانک‌ها از مزیت‌ بیشتری برخوردار است.

در این طرح، بر اساس قرعه‌کشی که در مواعد مقرر هر سال انجام می‌پذیرد، ۵۰ درصد سپرده‌گذاران در سه سال اول اجرای طرح، مشمول دریافت تسهیلات ۷۰ میلیون ریالی (خرید خودرو) شده و باقی مانده آنها در سال چهارم از تسهیلات ۳۰ میلیون ریالی (خرید کالا) بهره مند خواهند شد.

شایان ذکر است در طرح مذکور تمامی سپرده‌گذاران از شانس یکسان، به طور تصادفی(Random) و بدون جایگذاری مجدد، برای بهره‌مندی از هر یک از تسهیلات ذکر شده برخوردار هستند و کلیه سپرده‌گذاران در پایان سال چهارم، از تسهیلات موضوع طرح، حداکثر تا دو فقره استفاده خواهند کرد که بر همین اساس طرح، ۱۰۰در۱۰۰ نامگذاری گردید.

دوره زمانی طرح :

دوره اول این طرح با افتتاح یکصد هزار فقره حساب بنام سپرده طرح ۱۰۰ در۱۰۰ طی دو ماه (از تاریخ ۱/۵/۹۰ لغایت ۳۱/۶/۹۰) با مبلغ ثابت ۰۰۰ر۰۰۰ر۲۵ ریال عملیاتی شده و نخستین قرعه‌کشی طرح در آذر ماه سال جاری انجام می‌پذیرد. لازم به ذکر است به محض تکمیل مدارک مورد نیاز توسط برندگان قرعه کشی و پس از احراز شرایط اخذ تسهیلات وفق ضوابط اعتباری، تسهیلات مورد نظر به نامبردگان پرداخت خواهد شد. تکرار طرح برای دوره های آتی منوط به بررسی‌های لازم و اخذ مجوز از هیأت محترم مدیره می‌باشد.

شرایط و ضوابط:

الف- افتتاح حساب:

۱- به منظور بهره‌مندی از مزایای این طرح، امکان افتتاح سپرده کوتاه‌مدت شش ماهه به مبلغ ثابت ۰۰۰ر۰۰۰ر۲۵ ریال، قابل تمدید برای ۷ دوره شش ماهه (در مجموع ۴ سال) صرفاً به نام اشخاص حقیقی به صورت انفرادی با رعایت دقیق کلیه شرایط افتتاح حساب سپرده های سرمایه‌گذاری، فراهم می‌باشد.

۲- هر شخص حقیقی صرفاً مجاز به افتتاح حداکثر ۲ فقره حساب به نام خود خواهد بود. چنانچه شخصی بیش از ۲ فقره حساب افتتاح نماید، حسابهای مازاد در قرعه کشی شرکت داده نمی‌شود.

۳- سود علی‌الحساب سپرده مذکور مطابق نرخ‌ سود سپرده شش ماهه ابلاغی از سوی بانک مرکزی ج.ا.ا. (در زمان افتتاح و یا تمدید سپرده)، به صورت ماهانه محاسبه و واریز می‌گردد.

۴- استرداد سپرده در خصوص مشتریانی که تسهیلات دریافت کرده‌اند، منوط به تسویه مانده تسهیلات دریافتی بوده و تابع ضوابط و مقررات بستن سپرده‌ سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت شش ماهه می‌باشد.

توجه: در پایان سال چهارم اجرای طرح، اصل سپرده‌ به مشتریان مسترد خواهد شد لیکن استرداد آن منوط به عدم وجود مطالبات سررسید گذشته، معوق و مشکوک الوصول از محل تسهیلات اعطایی موضوع این طرح می باشد.

۵- بهره‌مندی از این طرح جهت استفاده از تسهیلات خرید خودرو و کالا وفق مجوز بانک مرکزی ج.ا.ا برای همکاران بانکی نیز مجاز است.

۶-حساب‌هایی که مشمول دریافت تسهیلات شده‌اند در قرعه‌کشی‌های بعدی شرکت داده نمی شوند و قرعه‌کشی در هر سال بر مبنای تعداد سپرده‌های باقی‌مانده طرح انجام می‌شود.

ب- اعطای تسهیلات

۱- شرایط و نرخ سود تسهیلات در این طرح، بر اساس سیاست‌ها و ضوابط اعتباری ابلاغی از سوی بانک مرکزی ج.ا.ا در زمان اعطای تسهیلات خواهد بود.

۲- حداکثر مدت زمان بازپرداخت، برای تسهیلات خرید خودرو ۴۸ ماه و برای تسهیلات خرید کالا ۳۶ ماه در نظر گرفته شده است.

۳- تضمین تسهیلات طرح شامل وثایق مورد قبول بانک خواهد بود و در صورت معرفی ضامن، دو نفر ضامن معتبر کافی است. تضمین تسهیلات موضوع طرح، توسط همکاران برای سایر همکاران صرفاً با تأیید توان بازپرداخت اقساط از سوی اداره کارگزینی میسر است.

۴- پرداخت تسهیلات در این طرح، منوط به تداوم سپرده و عدم کاهش مبلغ آن است، لذا هیچ‌گونه تعهدی خارج از ضوابط یادشده، برای پرداخت تسهیلات، متوجه بانک نمی‌باشد.

۵- برندگان قرعه کشی از تاریخ اعلام بانک، حداکثر شش ماه مهلت استفاده از تسهیلات را خواهند داشت. این مهلت با موافقت بانک، برای یک دوره شش ماهه دیگر قابل تمدید است.

۶- حداکثر دو فقره تسهیلات غیرهمسان (خودرو و کالا) به سپرده‌گذارانی که دارای ۲ فقره حساب می‌باشند، پرداخت خواهد شد.

۷- با عنایت به اینکه اعطای تسهیلات همسان به یک شخص مجاز نمی‌باشد. بر این اساس:

الف. چنانچه هر ۲ فقره حساب سپرده گذار در سه سال اول، به حکم قرعه، مشمول دریافت ۲ فقره تسهیلات ۷۰ میلیون ریالی(خریدخودرو) گردد، سپرده گذار می‌تواند صرفاً از یک تسهیلات خودرو و یک تسهیلات کالا به نام خود استفاده نماید، در غیر این صورت می‌تواند یک فقره از تسهیلات خرید خودرو را به نام خود دریافت نموده و تسهیلات خودرو دیگر را با تأیید بانک به غیر انتقال دهد.

ب. چنانچه هر ۲ فقره حساب سپرده گذار، در سال چهارم مشمول دریافت ۲ فقره تسهیلات ۳۰ میلیون ریالی (خرید کالا) گردد،‌ سپرده گذار می‌تواند از یک فقره تسهیلات ۶۰ میلیون ریالی در قالب تسهیلات خرید خودرو استفاده نماید، در غیر این صورت می‌تواند یک فقره از تسهیلات خرید کالا را به نام خود دریافت نموده و دیگری را با تأیید بانک به غیر انتقال دهد.

توجه: بدیهی است مهلت انتقال و دریافت تسهیلات در مجموع بیش از یکسال نخواهد بود.

۸- هر یک از برندگان تسهیلات موضوع طرح در صورت عدم احراز شرایط دریافت تسهیلات می‌توانند تسهیلات خود را ضمن تکمیل فرم انتقال با موافقت بانک به غیر واگذار نموده و در صورت واگذاری امتیاز تسهیلات به افراد مذکور، ارجح است سپرده‌گذار به عنوان ضامن، نسبت به امضای قرارداد اعطای تسهیلات اقدام نماید. بدیهی است استرداد سپرده در صورتی مجاز خواهد بود که دریافت کننده جدید تسهیلات همزمان اقدام به افتتاح یک فقره سپرده جدید تا پایان دوره طرح نماید.

مدارک مورد نیاز:

۱- تکمیل فرم درخواست افتتاح حساب (اخذ یک قطعه عکس، مهر و اثر انگشت از افراد بیسواد).
۲- ارائه اصل و تصویر کارت ملی به همراه اصل و تصویر شناسنامه.

فرم های طرح:
فرم تقاضای افتتاح سپرده  سرمایه گذاری کوتاه مدت شش ماهه – طرح ۱۰۰ در ۱۰۰
فرم انتقال امتیاز استفاده از تسهیلات طرح ۱۰۰ در ۱۰۰

 

 

 

Share.

About Author

من یک توسعه دهنده‌ی کارت هوشمند و سیم‌کارت و متخصص راه‌کارهای شخصی‌سازی کارت هستم. در حال حاضر به عنوان مدیر پروژه‌های مبتنی بر سیم‌کارت در شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه اول) مشغول به کار هستم.

Leave A Reply