قابل توجه سهامداران محترم ، لزوم سپرده سهام سهامداران نزد شرکت سپرده‌گذاری مرکزی

0

قابل توجه سهامداران محترم ، لزوم سپرده سهام سهامداران نزد شرکت سپرده‌گذاری مرکزی

لزوم سپرده سهام سهامداران نزد شرکت سپرده‌گذاری مرکزی

لزوم سپرده سهام سهامداران نزد شرکت سپرده‌گذاری مرکزی

 

 

به گزارش خبرگزاری فایننشیال ابسترکت (Financial Abstract) به نقل از روابط عمومی بانک پاسارگاد پیرو اطلاعیه توزیع گواهی سپرده سهام بانک پاسارگاد ، منتشره در روزنامه های اطلاعات مورخ ۱۳۹۰/۰۵/۲۳ و دنیای اقتصاد مورخ ۱۳۹۰/۰۵/۲۴ ، به اطلاع می رساند  با توجه به پذیرش بانک پاسارگاد در بورس اوراق بهادار و آغاز معاملات سهام بانک از تاریخ ۱۳۹۰/۰۵/۲۵ مصادف با ولادت با سعادت امام حسن مجتبی (ع)  به‌اطلاع سهامداران محترم می‌رساند  جهت انجام معاملات سهام ،  بایستی سهام کلیه سهامداران بانک ، نزد شرکت سپرده گذاری مرکزی سپرده گردد .

 

 

بدین منظور سهامدار بایستی همه شرایط زیر را یکجا  دارا باشد :

الف – شرایط سهامدار شخص حقیقی

۱-سهامدار بایستی دارای کد بورسی باشد .

۲-سهام در وثیقه نباشد.

۳-سهام در توقیف مراجع قضائی نباشد .

ب – شرایط سهامدار شخص حقوقی

۱-سهامدار بایستی دارای کد بورسی باشد .

۲-سهام در وثیقه نباشد.

۳-سهام در توقیف مراجع قضائی نباشد .

۴-در خصوص اشخاص حقوقی اصل آخرین برگ سهم را از امور سهام دریافت نکرده باشند .

سهامدارانی که کلیه شرایط فوق را یکجا دارا نبوده اند ، سهام ایشان نزد شرکت سپرده گذاری مرکزی سپرده نگردیده است و جهت سپرده نمودن آن بایستی با توجه به محدودیت های ۴ گانه فوق اقدامات زیر را انجام دهند :

۱-اگر اشخاص حقیقی ، دارای کد بورسی نبوده و یا کد بورسی آنان به دلیل مغایرت در اطلاعات شناسنامه ای دارای اشکال می باشد ، با در دست داشتن اصل شناسنامه و کارت ملی به یکی از کارگزاری های سراسر کشور مراجعه و نسبت به دریافت کد بورسی فعال اقدام و پس از دریافت کد به امور سهام بانک مراجعه نماید تا سهام ایشان از طریق بانک نزد شرکت سپرده گذاری مرکزی ، سپرده گردد.

۲-برای آزاد سازی وثیقه ، ارایه نامه آزاد سازی سهام توسط وثیقه گیر ذینفع به امور سهام بانک پاسارگاد الزامی است . ( مکاتبه بایستی مستقیماً توسط  وثیقه گیر ذینفع با امور سهام پاسارگاد صورت گیرد بدیهی است دریافت نامه آزاد سازی از شخص صاحب سهم صورت نخواهد گرفت . )

۳-برای رفع توقیف قضایی نیز بایستی نامه رفع توقیف از مرجع قضائی صادر کننده حکم دریافت گردد .

۴-اشخاص حقوقی که اصل آخرین برگ سهام خویش را دریافت نموده اند ، جهت دریافت گواهی سپرده سهام می توانند با مراجعه به کارگزاری های سراسر کشور ، اصل برگ سهم خویش را تحویل و از طریق همان کارگزاری ، گواهی سپرده سهام خویش را دریافت نمایند . مقرر گردیده تا کارگزاری ها با دریافت اصل آخرین برگ سهم و تحویل آن به شرکت سپرده گذاری ، گواهی سپرده سهام را از شرکت سپرد گذاری دریافت و به صاحب سهام تحویل نمایند .

پس از این که سهام هر یک از شخصیت های حقیقی و حقوقی ، نزد شرکت سپرده گذاری سپرده گردید ، سهامداران می توانند با رعایت موارد زیر اقدام به معامله سهام خویش نمایند :

شرایط معامله سهام از طریق کارگزاری ها

۱-سپرده شدن سهام نزد شرکت سپرده گذاری .

۲- دریافت گواهی سپرده سهام

۳-مراجعه به یکی از کارگزاری های سراسر کشور و ارایه گواهی سپرده سهام جهت انجام مقدمات معامله .

۴-فعال بودن کد بورسی .

جهت دریافت گواهی سپرده سهام ، سهامدارانی که سهام ایشان نزد شرکت سپرده گذاری مرکزی سپرده شده است می توانند با در دست داشت اصل شناسنامه و کارت ملی و اصل آخرین برگ سهام به واحد سهام مراجعه و برگ گواهی سپرده سهام خویش را دریافت نمایند .

*-آن دسته از سهامداران حقوقی که اصل آخرین برگ سهام خویش را دریافت نکرده اند نیز می توانند جهت دریافت گواهی سپرده سهام  به امور سهام مراجعه نمایند .

گفتنی است کارگزاری بانک پاسارگاد ، جهت ارایه خدمات به سهامداران محترم اقدام به ایجاد باجه مستقردر امور سهام بانک پاسارگاد نموده است .

 

 

 

Share.

About Author

من یک توسعه دهنده‌ی کارت هوشمند و سیم‌کارت و متخصص راه‌کارهای شخصی‌سازی کارت هستم. در حال حاضر به عنوان مدیر پروژه‌های مبتنی بر سیم‌کارت در شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه اول) مشغول به کار هستم.

Leave A Reply