فرمول نحوه محاسبه قیمت سکه بهار آزادی

0

فرمول نحوه محاسبه قیمت سکه بهار آزادی بانک مرکزی

فرمول نحوه محاسبه قیمت سکه بهار آزادی

فرمول نحوه محاسبه قیمت سکه بهار آزادی

 

 

 

 

 

به گزارش خبرگزاری فایننشیال ابسترکت (Financial Abstract) بر اساس این فرمول که به تائید کارشناسان و اقتصاددانان مربوطه نیز رسیده است، برای محاسبه قیمت سکه بهار آزادی قیمت اونس جهانی طلا در نرخ آزاد دلار ضرب و حاصل آن تقسیم بر وزن هر اونس که معادل ۳۱،۱ گرم می‌شود. سپس این رقم ضرب در کسر عیار اونس جهانی طلا و سکه بهار آزادی می‌شود که عدد ۰،۹۱۶ است. بر اساس این گزارش عیار طلای معامله شده در بازارهای جهانی یا اونس ۲۴ و عیار سکه بهار آزادی ۲۲ است و با تقسیم عدد ۲۲ بر ۲۴ عدد ۰،۹۱۶ به دست می‌آید و پس از ضرب عدد حاصل در وزن انواع سکه یعنی تمام بهار آزادی، نیم و یا ربع بهار آزادی قیمت واقعی آنها به دست می‌آید. به عبارت روشن تر فرمول قیمت سکه عبارتست از:


{[(قیمت اونس جهانی طلا × نرخ دلار آزاد) ÷ ۳۱،۱ ]× ۰،۹۰۰×وزن سکه}+ حق ضرب معمولاً بانک مرکزی در محاسبه قیمت سکه عددی را نیز تحت عنوان حق ضرب لحاظ می‌کند که برخی معتقدند حدود ۵ هزار تومان است و این رقم را نیز باید به قیمت بدست آمده اضافه کرد.


وزن یک سکه بهار آزادی = یک سکه امامی طرح جدید = یک سکه پهلوی = ۸گرم و ۱۳۳ سوت = ۸٫۱۳۳gr


وزن نیم سکه آزادی = ۴گرم و ۰۶۶ سوت = ۴٫۰۶۶۵gr


وزن ربع سکه بهار آزادی = ۲گرم و ۰۳۳ صدم سوت = ۲٫۰۳۳۲۵gr

Share.

About Author

من یک توسعه دهنده‌ی کارت هوشمند و سیم‌کارت و متخصص راه‌کارهای شخصی‌سازی کارت هستم. در حال حاضر به عنوان مدیر پروژه‌های مبتنی بر سیم‌کارت در شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه اول) مشغول به کار هستم.

Leave A Reply