نشست خبری مدیر عامل بانک صادرات ایران برگزار شد

0

نشست خبری دکتر سید محمد جهرمی رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل بانک صادرات ایران روز جمعه ۱۸ شهریور ماه سالجاری از ساعت ۳۰/۱۰ صبح در طبقه ۲۶ ساختمان سپهر  با حضور خبرنگاران اصحاب رسانه تشکیل و برگزار شد.

نشست خبری مدیر عامل بانک صادرات ایران برگزار شد

نشست خبری مدیر عامل بانک صادرات ایران برگزار شد

 

 

 

 

 

به گزارش خبرگزاری فایننشیال ابسترکت (Financial Abstract) دکتر جهرمی درجمع اصحاب رسانه با اشاره به سوء استفاده مالی صورت گرفته گفت: سوء استفاده صورت گرفته مربوط به ۷ بانک کشوراست و اختلاس صورت گرفته از بانک صادرات نبوده و دراین میان اسناد بانک صادرات جعل و در اختیار سایر بانکها قرار گرفته‌اند که با توجه به مدارک می‌توان گفت که اختلاس صورت گرفته از شبکه بانکی با اسناد بانک صادرات ایران بوده است.


وی افزود: این افراد از سال ۸۶ به این روش از بانکها با تبانی برخی از کارکنان بانکها اقدام به سوء استفاده می‌کردند.


مدیرعامل خاطر نشان ساخت: کل گردش مالی بوجود آمده از این اقدام مجرمانه که از طریق جعل اسناد بانک صادرات و اختلاس از دیگر بانکها انجام شده به رقم ۲ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان می‌رسد.


دکتر جهرمی تاکید کرد: با توجه به اتفاقات صورت گرفته مسئولان بانک‌ها و بویژه بانک مرکزی باید از این نوع سوءاستفاده‌ها از بانک‌ها برای آینده عبرت گرفته و نسبت به از بین بردن ضعف‌ها و اصلاح فرآیندها و مقررات اقدام کنند.


رئیس هیات مدیره بانک صادرات ایران با اشاره به اظهار نظر یکی از مدیران بانک مرکزی مبنی بر هشدار دادن به این بانک، گفت: هیچ گونه هشداری از سوی بانک مرکزی توسط این بانک دریافت نشده و دراین زمینه اگر بانک مرکزی هشداری از دو ماه قبل از کشف این جرم به بانک صادرات ایران نسبت به این شرکت و افراد مجرم داده است به صورت شفاف نامه کتبی خود را از طریق رسانه‌ها منتشر کند.


مدیرعامل در رابطه با تحقق بانکداری اسلامی اظهار داشت: در شرایط کنونی هنوز با اجرای کامل بانکداری اسلامی فاصله داریم و تا تحقق کامل آن نیازمند برنامه‌‌ریزی و تلاش هستیم.


دکتر جهرمی در جمع خبرنگاران رسالت اصلی بانک را خدمت بی‌منت به مردم و اقتصاد ملی معرفی کرد.
مدیر عامل هدف اصلی خود را از حضور در بانک صادرات اصلاح ساختار نظام بانکی و ایجاد بانکداری صحیح اسلامی عنوان کرد و ادامه داد: شاید حضور بنده بعنوان یک غیربانکی و جهش خیره کننده بانک صادرات، باعث نارضایتی بعضی‌‌ها شده باشد.


وی افزود:درگذشته هم ثابت کرده‌ام که حواشی بر اصل کارم تأثیری نمی‌گذارد و تنها به دنبال کار هستم تا با عملم خیلی چیزها ثابت شود.

 

 

 

Share.

About Author

من یک توسعه دهنده‌ی کارت هوشمند و سیم‌کارت و متخصص راه‌کارهای شخصی‌سازی کارت هستم. در حال حاضر به عنوان مدیر پروژه‌های مبتنی بر سیم‌کارت در شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه اول) مشغول به کار هستم.

Leave A Reply