دکتر خاوری در احترام به افکار عمومی ازمقام خود استعفا کرد

0

دکتر محمودرضا خاوری مدیر عامل بانک در یک اقدام شایسته تقدیر و به پاس احترام به افکار عمومی در نامه ای خطاب به وزیر امور اقتصادی و دارایی از سمت خود استعفا کرده و از مقام معظم رهبری و مردم ایران اسلامی عذرخواهی کرد.

دکتر خاوری در احترام به افکار عمومی ازمقام خود استعفا کرد

دکتر خاوری در احترام به افکار عمومی ازمقام خود استعفا کرد

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش خبرگزاری فایننشیال ابسترکت (Financial Abstract) مدیران و کارکنان بانک ملی ایران با دلی متأثر از جدایی دکتر خاوری از جمع مدیران این بانک به انحاء مختلف از وی به نیکی یاد کرده و خدمات ارزشمند وی را مورد تقدیر قرار داده و او را یکی از مدیران تأثیرگذار به شمار می آورند.


اقدام مدبرانه دکتر خاوری ، حرکت شایسته و در خور شأن و عظمت بانک ملی ایران ارزیابی می گردد که بی گمان به استحکام بیش از پیش پایه ها و بنیان های بانک ملی ایران کمک خواهد کرد.


متن استعفای دکتر خاوری به این شرح است:


جناب آقای دکتر سید شمس الدین حسینی
وزیر امور اقتصادی و دارایی


احتراماً سوء استفاده گروه سرمایه گذاری امیرمنصور آریا، از ابزارهای تأمین مالی بانکی خشم افکار عمومی را برانگیخت و موجب قضاوت های متفاوتی در مورد عملکرد نظام بانکی کشور شد.


گرچه ریشه اصلی این سوء استفاده در بانک صادر کننده اعتبارات اسنادی بوده و تردیدی در مسئولیت بانک صادرات نمی باشد، لیکن «اداره کل امور شعب» بانک ملی ایران هم با تجاوز از حدود اختیارات، بدون توجه به دستورات کتبی این جانب و عضو ذیربط هیئت مدیره و نقض تذکرات کتبی مدیریت امور اعتباری و مدیریت امور نظارت و بازرسی، با قبول ریسک فوق العاده عظیمی در تنزیل اعتبارات اسنادی (صرفاً به اتکاء تعهد قطعی بانک صادرات ایران) در شکل گیری این پدیده شوم بی تأثیر نبوده است.


لذا این جانب از طرف خود و کارکنان شریف و زحمتکش بانک ملی ایران با ابراز تأسف از عملکرد «اداره کل امور شعب مناطق آزاد» از محضر مقام معظم رهبری و ملت شریف ایران عذرخواهی کرده و ضمن تأکید بر بقاء مسئولیت بانک صادرات ایران، به احترام افکار عمومی استعفاء خود را تقدیم حضور جنابعالی می کنم.


بدیهی است دفاع از شخصیت حقیقی خود را موکول به فرصت مناسب نموده و از خداوند بزرگ توفیق و عزت همه خدمتگزاران امین و دلسوز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را خواهانم.


محمودرضا خاوری

 

 

Share.

About Author

من یک توسعه دهنده‌ی کارت هوشمند و سیم‌کارت و متخصص راه‌کارهای شخصی‌سازی کارت هستم. در حال حاضر به عنوان مدیر پروژه‌های مبتنی بر سیم‌کارت در شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه اول) مشغول به کار هستم.

Leave A Reply