ثبت درخواست و اعلام شکایت مشترکین همراه اول

0

به گزارش خبرگزاری فایننشیال ابسترکت (Financial Abstract) مکانیزم های ارتباطی جهت دریافت و ثبت و اطلاع رسانی درخواستها و شکایات مشترکین به شرح زیر می باشد:

.   مراکز تماس (شماره گیری از طریق تلفن ثابت با گرفتن شماره ۰۹۱۲۹۹۹۰ و از طریق همراه شماره ی ۹۹۹۰) در تهران و کلیه شهرستانها
.   مراکز تلفن ثابت در تهران و کلیه شهرستانها
.   پرتال MCI
.   اداره ی رسیدگی به شکایات

شکایت:
به بیان نارضایتی مرتبط با محصولات ،خدمات، نحوه پاسخگویی و حتی برخورد پرسنل شرکت ارتباطات سیار ایران و تمامی تامین کنندگان شرکت ارتباطات سیار ایران یا فرآیند رسیدگی به شکایت هنگامی که طبق استاندارد  ISO۱۰۰۰۲:۲۰۰۴   انتظار درست یا راه حلی تلویحی یا تصریحی وجود داشته باشد، گفته می شود .

لذا چنانچه در خواست جنابعالی در قالب تعریف فوق است فرم ذیل را تکمیل فرمائید ، در غیر اینصورت مشکل یا پیشنهاد خود را در قسمتهای دیگر ارتباط با ما مطرح فرمائید.

به منظور افزایش رضایتمندی و حفظ اطلاعات خصوصی شما مشترک گرامی ، در صورت اخذ ریز مکالمات موضوع از طریق یک پیامک اعلام می گردد . چنانچه صدور ریزمکالمات ، بدون اطلاع شما باشد ، می توانید با تکمیل همین فرم موضوع را جهت بررسی اعلام نمائید.
لینک فرم ارسال شکایات و پیگیری 

Share.

About Author

من یک توسعه دهنده‌ی کارت هوشمند و سیم‌کارت و متخصص راه‌کارهای شخصی‌سازی کارت هستم. در حال حاضر به عنوان مدیر پروژه‌های مبتنی بر سیم‌کارت در شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه اول) مشغول به کار هستم.

Leave A Reply