Daily Archives: شهریور ۲۵, ۱۳۹۰

بانک
0

به گزارش خبرگزاری فایننشیال ابسترکت (Financial Abstract) به نقل از ویوان نیوز در شرایطی که حدود شش ماه از پذیره نویسی ۵۰ درصد از سهام بانک ۲۰۰ میلیارد تومانی بانک آریا در شعب منتخب بانک ملت و فرابورس ایران سپری می شود، سهامداران این بانک با لغو مجوز فعالیت آن و به تبع آن قفل شدن سرمایه های خود مواجه هستند.

بانک
0

بانک آریا متعلق به شرکت توسعه سرمایه‌گذاری امیر منصور آریا است که دارای شرکت‌های زیرمجموعه‌ زیادی است که توسط این شرکت تاسیس شده و به بهره‌برداری رسیده‌اند. از جمله گروه‌های زیرمجموعه این شرکت، آب معدنی داماش گیلان، آهن و فولاد لوشان، گروه ملی صنعتی فولاد ایران، ماشین‌سازی لرستان، صنایع غذایی دریاچه گهر لرستان، سبک‌سازان لوشان، سامانه‌های منابع سازمانی کرانه، خدمات مهندسی کشاورزی میثاق گیلان، است که انتظار می‌رود این گروه به زودی صاحب یک بانک خصوصی شوند. در حالی که بانک مرکزی از توقف صدور مجوز بانک آریا خبر می دهد، مالک اصلی بانک به اتهام اختلاس سه هزار میلیارد تومانی از بانک صادرات ایران دستگیر شده است.

بانک
0

به گزارش خبرگزاری فایننشیال ابسترکت (Financial Abstract) به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ، در پی سفر نخست وزیر پاکستان و هیات همراه به ایران و دیدار با مقامات بلند پایه ایرانی ، آقای انور اقبال رئیس کل بانک مرکزی پاکستان با آقا ی دکتر بهمنی رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ملاقات کرد .

بانک
0

به گزارش خبرگزاری فایننشیال ابسترکت (Financial Abstract) به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران،در راستای ساماندهی صرافی ها و با توجه به اینکه ظرفیت تاسیس صرافی در بسیاری از استانها تکمیل شده است و امکان صدور مجوز میسر نمی باشد ،لذا رسیدگی به تقاضاهای واصله برای تاسیس صرافی تا اطلاع ثانوی متوقف شده است.

بانک
0

به گزارش خبرگزاری فایننشیال ابسترکت (Financial Abstract) به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ، این بانک از روز سه شنبه مورخ ۲۲/۶/۹۰ به منظور ایجاد تعادل در بازار طلا و سکه ، تامین نیاز خرد هموطنان به مسکوک طلا و مبارزه با ایجاد قیمت های کاذب در بازار، پنج روزدرهفته به غیر از روزهای پنجشنبه و جمعه ،نسبت به عرضه انواع سکه طلا از طریق بانک کارگشایی اقدام می نماید.

بانک
0

به گزارش خبرگزاری فایننشیال ابسترکت (Financial Abstract) به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ، این بانک طی بخشنامه ای به کلیه بانک‌های دولتی، غیردولتی، شرکت دولتی پست بانک و مؤسسه اعتباری توسعه ، دستورالعمل اجرایی کارت اعتباری بر پایه عقد مرابحه، مصوب سی و یکمین و چهل و یکمین جلسات مورخ ۹/۵/۱۳۹۰و ۱۶/۶/۱۳۹۰کمیسیون اعتباری بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران را ابلاغ کرد.